Eko Line

Eko Line

Projekt:
2014
Zastavaná plocha:
118²
Úžitková plocha:
89²
Počet obytných miestností:
4
Potreba tepla na vykurovanie:
45kWh/m²
Cena jednostupňového projektu:
1500 eur

 
Autor:
Ing.arch. Eva Kravcová

 

Popis:

Ako už z názvu vyplýva, tento bungalov je charakteristický svojimi čistými líniami. Kompozičné umiestnenie okien, prekrytie terasy a atika s lemovaním podporujú horizontalitu objektu. Fasádne materiálové riešenie odráža vnútornú dispozíciu. Denná časť je obložená, pôsobí honosnejšie a reprezentatívnejšie, nočná časť je omietnutá, polozakrytá, pokojná.

Bungalov Eko Line je svojím štandardom určený pre bývanie 4-5 člennej rodiny. Dispozične je rozdelený na dennú a nočnú zónu. Nočná zóna disponuje troma spálňami, kúpeľňou a samostatným WC. Dennú časť tvorí veľkopriestor, v ktorom je riešená kuchyňa, jedáleň a obývacia izba s krbom. Priestor je navrhnutý tak, aby bolo možné aj prípadné oddelenie kuchyne s jedálňou od obývacej izby. Spálne a obývacia izba majú prístup na polozakrytú terasu. Bungalov disponuje aj vedľajšími priestormi ako sú komora, kotolňa a zádverie.

Konštrukčný systém je navrhnutý z výrobkov Ytong s dodatočným vonkajším zateplením, strecha zo zbíjaných drevených väzníkov zateplená fúkanou celulózou. V celom objekte sa uvažuje s podlahovým vykurovaním.