Interiér bytu v Trnávke

Návrh interiéru bytu

Projekt:
december 2013
Realizácia:  
január 2014
Riešená úžitková plocha:
73 m²
Lokalita:
Bratislava, Trnávka

 

 

Autor:
Ing.arch. Eva Kravcová
Ing.arch. Matej Babuliak

 

Popis:

Úlohou bolo navrhnúť nové dispozičné riešenie a celkový návrh interiéru bytu v Trnávke. Požiadavkou investora bolo z pôvodného dvojizbového holobytu vytvoriť trojizbový byt. Špecifikom bytu bol kruhový stĺp v strede obývacej izby, atypický tvar kuchyne do tvaru obráteného L a pomerne veľký priestor WC.

Kuchyňa - Navrhli sme novú koncepciu kuchyne, kde sme pracovnú dosku prehodili z kratšej strany na dlhšiu a ešte ju rozšírili o jeden modul pridaním vysokej zostavy. Vo vysokej zostave je zabudovaná chladnička a mraznička, zvyšok tvorí odkladací priestor a voľne stojaca mikrovlná rúra. Vytvorenie veľkého odkladacieho priestoru bolo nevyhnutné, keďže holobyt nemá komoru. Základným architektonickým prvkom je línia pracovnej dosky, ktorá plynule prechádza do olemovania vysokej zostavy a je zakončená poličkami. Celú stenu vedľa políc sme navrhli ako veľkú tabuľu, ktorú môže využívať na kreslenie najmladší člen mladej rodiny bez toho, aby sa poškodili steny miestnosti. Kuchyňa je navrhnutá v modernom štýle v jemných pastelových farbách v kombinácií so štruktúrou tmavého dreva.

Obývacia izba- Hlavnou úlohou bolo rozdelenie priestoru na dve izby, začlenenie okrúhleho stĺpa v strede miestnosti a vytvorenie nábytkového prvku na prezentáciu rozsiahlej DVD zbierky investora. Navrhli sme rozloženie sedacej súpravy tak, aby stĺp neprekážal v pohľade na TV a súčasne ho akcentovali použitím fototapety. Obývačkovú stenu sme navrhli ako kombináciu Ikea zostavy s atypovým nábytkovým prvkom pre vystavenie DVD okolo celého vstupu so obývacej izby. Súčasťou návrhu bolo aj zníženie stropu nad sedením s integrovaným stropným osvetlením.

Spálňa- Navrhli sme čiastočne vstavaný šatník v kombinácií s existujúcim nábytkom.

Kúpeľňa - Moderný návrh kúpeľne, ktorá disponuje pultom, vstavaným umývadlom a vaňou. Hlavným architektonickým prvkom bola hmota pultu prechádzajúca do linky pod stropom, kde je integrované stropné osvetlenie. Relatívne malý priestor opticky zväčšuje zrkadlo na celú šírku miestnosti.

WC - Do veľkého priestoru WC, sme okrem odkladacieho systému políc navrhli umiestniť aj práčku s košom na prádlo.