Rekonštrukcia bytu v Žiline

Návrh interiéru bytu

Projekt:
február 2014
Realizácia:  
plánovaná na máj 2015
Riešená úžitková plocha:
64m²
Lokalita:
Žilina, Vlčince

 

 

Autor:
Ing.arch. Eva Kravcová
Ing.arch. Matej Babuliak

 

Popis:

Úlohou bolo navrhnúť nové dispozičné riešenie a celkový návrh interiéru bytu v Žiline pre mladý pár. Investorova požiadavka bola presunúť celú terajšiu kuchyňu na opačnú stranu steny  a vytvoriť tak novú spojenú kuchyňu s obývačkou v terajšej spálni. Súčasná spálňa sa presunie do súčasnej obývačky. Presunutím kuchyne do veľkopriestoru získame novú obytnú miestnosť - pracovňu. Pôvodne dvojizbový byt sa tak bude po rekonštrukcii radiť medzi trojizbové.

Obývacia izba- Hlavnou úlohou bolo vytvorenie novej obývacej izby spojenej s kuchyňou. Snažili sme sa preto tieto miestnosti oddeliť aspoň opticky. Kuchyňa má preto znížený strop a iný druh podlahy. Zároveň sme na hranicu kuchyne a obývačky vložili ostrovček, ktorý bude zo strany obývačky slúžiť ako malá vinotéka. Obývačka je v zásade veľmi jednoduchá. Jej hlavný obsah tvorí gauč, typový nábytok na TV a média a vstavaná knižnica.

Kuchyňa -  Nový koncept kuchyne je tvorený z dvoch samostatných celkov, kde na jednej strane je umiestnená umývačka riadu s dresom a sporákom a na strane oproti je vysoká zostava so zabudovanými spotrebičmi. Uprostred sme  umiestnili ostrovček, ktorý tvorí hlavný pracovný priestor celej kuchyne. Pod oknom je riešené stolovanie pre štyroch ľudí.

Spálňa- Spálni dominuje manželská posteľ a dve vstavané šatníkové skrine, každá pre jedného člena domácnosti. Pod oknom je navrhovaný toaletný stolík. Stenu oproti posteli pokrýva tapeta.

Kúpeľňa - Moderný návrh kúpeľne, ktorá disponuje pultom, vstavaným umývadlom s dvoma batériami, vaňou a pračkou. Hlavným architektonickým prvkom bola hmota pultu prechádzajúca do linky pod stropom.

Pracovňa -V miestnosti po bývalej kuchyni, ešte zmenšenú na úkor kúpeľne riešime jednoduchú pracovňu s pracovným PC stolom a dvojsedačkou.